Mindfulnesstraining even effectief als cognitieve gedragstherapie bij depressie en angst

Mindfulnesstraining in een groep is even effectief als individuele cognitieve gedragstherapie (CGt) bij patiënten met depressies en angst, blijkt uit een onderzoek van de Lund University in Zweden. Het is de eerste gerandomiseerde studie waarbij een groepstraining mindfulness werd vergeleken met individuele CGt. (bron: ggztotaal.nl)
Angst en depressie vermindert bij mindfulnesstraining én individuele CGt
In het voorjaar van 2012 werden 215 patiënten met depressie, angst of reacties op ernstige stress ingedeeld in een groepstraining mindfulness - met ongeveer tien deelnemers per groep - of individuele CGt. De behandeling duurde acht weken. De zelfgerapporteerde symptomen van angst en depressie daalden in beide groepen tijdens de behandeling.
Hoe kun je mindfulness inzetten in groepsbehandelingen?
Monique Hulsbergen, psycholoog en auteur van o.a. Voluit leven en Dit is jouw leven, is expert op het gebied van mindfulness als therapie. Veel mensen leven op de automatische piloot en vergeten daardoor te leven vanuit wat ze werkelijk belangrijk vinden. In het succesvolle boek Voluit leven (9e druk) beschrijft Monique Hulsbergen hoe je met aandacht kunt leven in het nu. Wilt u ook ontdekken hoe u mindfulness en Acceptance and Commitment Therapy kan inzetten bij groepsbehandelingen? Volg dan de eendaagse cursus Voluit Leven in Amersfoort.Tijdens deze cursus leert u een groepstraining te geven aan cliënten met lichte psychische problematiek.
Lees meer over Voluit leven >>