Veel media-aandacht rondom het boek Internetverslaving

Op 12 februari 2015 was Davy Nijs te gast bij het radioprogramma Hautekiet en later op de dag bij TV Limburg. Davy Nijs is orthopedagoog en auteur van het boek Internetverslaving. Wanneer ben je verslaafd aan internet? En waar ligt de grens tussen gezond en ongezond internetgebruik?
'Je kunt niet verslaafd zijn aan internet'
In het radioprogramma vroeg presentator Jan Hautekiet aan Davy Nijs hoeveel mensen er verslaafd zijn aan het internet. 'Je kunt niet verslaafd zijn aan internet an sich,' antwoordde Nijs. 'Internet is een medium waarlangs je toepassingen gebruikt en daaraan kun je verslaafd raken.' De expert vertelde dat slechts één procent van de mensen in een ontwrichte situatie terecht komen door overmatig internetgebruik.
Bewust maken van het effect van overmatig internetgebruik
Een veel grotere groep mensen heeft problemen met overmatige internetgebruik. 'Bij deze mensen is de situatie nog niet ontwricht, maar zij hebben al wel grote moeilijkheden. Het boek Internetverslaving richt zich op deze grote groep mensen,' vertelde de auteur, 'om ze bewust te maken van het effect van problematisch internetgebruik op relaties en werk.'
Beluister het interview met Davy Nijs bij Hautekiet (28:00-51:14 min) >>
Bekijk het studiogesprek bij TV Limburg >>
Eerste Nederlandstalige boek over internetverslavingIn dit eerste Nederlandstalige boek over internetverslaving delen Vlaamse en Nederlandse wetenschappers, hulpverleners en ervaringsdeskundigen gezamenlijk hun kennis. Veel mensen hebben de onbedwingbare behoefte om online te zijn, maar waar ligt de grens tussen gezond en ongezond gebruik? Verschillende perspectieven komen aan bod en dat is een goede zaak, want volgens de auteurs heeft op dit gebied momenteel niemand ‘de waarheid’ in pacht. De lezer kan dus het beste kennis nemen van verschillende, wetenschappelijk onderbouwde, perspectieven om zo een eigen mening te vormen.
Lees meer over Internetverslaving >>