Vrijwel iedereen maakt wel eens een depressieve periode mee: ik kom tot niets meer, ik ben zo moe, ik maak me overal zorgen over. Veel klachten verdwijnen na verloop van tijd weer, maar toch nog een grote groep mensen komt er niet meer uit. Hun leven blijft kleurloos, ze vinden zichzelf niet meer de moeite waard. Toch kan men zelf heel wat aan zijn problemen doen.
Meer weerbaarheid en perspectief op de toekomst
In Ik zie elk dood vogeltje worden suggesties gedaan om de depressieve gevoelens te verminderen. Het geeft een beschrijving van deze gevoelens en wijst op de oorzaken. Het biedt een programma van actie voor wie zijn of haar probleem wil aanpakken, met als doel grotere weerbaarheid en verheldering van het perspectief op de toekomst.
Zorgen voor jezelf
Dit boek is verschenen in de serie Zorgen voor jezelf. De toegankelijke en praktische boeken uit deze serie helpen mensen inzicht te krijgen in mogelijke oorzaken van veel voorkomende (gedrags)problemen, en geven handvatten om er zelf iets aan te doen.
Ieder deel van de serie is geschreven door een of meer auteurs die op dat specifieke terrein deskundig zijn en in de praktijk ervaren zijn. De serie als geheel staat onder redactie van de psychologen Theo IJzermans en Jan Schouten.
Ook verkrijgbaar als paperback.